Top

کفش اسکیت

خرید اسکیت از فروشگاه اینترنتی اسکیت بای

با توجه به رقابت دائمی برند های اسکیت برای فروش بیشتر اسکیت های بچگانه خود در بازار هر سال شاهد عرضه مدل های جدیدی از اسکیت در بازار هستیم.

قبل از بررسی برند های اسکیت ابتدا به بررسی معیار های خرید اسکیت بچگانه مناسب می پردازیم،با ما همراه باشید.

اولین قدم برای خرید اسکیت برآورد هزینه قابل پرداخت بوسیله شماست.قبل از هرچیز ابتدا برآورد کنید که برای خرید اسکیت چه مبلغی را می توانید بپردازید.اسکیت های بچگانه بسته به کیفیت مواد استفاده شده و سال ساخت بین 300 هزار تومان تا 2 میلیون تومان قیمت دارند.مسلم است که هر چقدر مبلغ بیشتری را برای خرید اسکیت بپردازید اسکیت با کیفیت و با دوام تری را خریداری خواهید کرد .توصیه ما به شما این است که از خرید اسکیت بچگانه ارزان و بی کیفیت خودداری کنید چراکه علاوه بر خراب شدن و کج شدن آسیب های جبران ناپذیری را به پا وارد می کند.هم چنین به این نکته توجه داشته باشید که اگرچه اکثر اسکیت های بچگانه بازار با تجهیزات ایمنی ارائه می شوند اما برخی از مدل های اسکیت بچگانه بدون تجهیزات به فرش می رسند و لازم است تا مبلغی را جداگانه برای تهیه تجهیزات ایمنی جانبی ( اعم از مچ بند،زانو بند،آرنج بند،کلاه و شورت محافظ) هزینه کنید.

اسکیت های کودکانه تماما به صورت سایز متغیر به بازار عرضه می شوند به عنوان مثال اسکیت بچگانه روسز در سه سایز Small ، Medium و Large در بازار موجود می باشد که به ترتیب سایز های 25-30  و 30-35 و 35-40 را شامل می شوند.این اسکیت ها به وسیله ی آچار موجود داخل کارتن سایزشان بسته به نیاز کوچک یا بزرگ می شود. از این گذشته حتی اسکیت های بچگانه سبک سرعت موجود در بازار هم قابلیت تغییر سایز دارند.این امر نشان می دهد طراحان کمپانی های معتبر اسکیت سازی به خوبی به این نکته واقف اند که پای کودکان در طی چند ماه با تغییر سایز همراه است و لازم است تا اسکیتی طراحی شود که بتواند نیاز چندساله را برطرف کند .پس این نکته را همواره به یاد داشته باشید که خرید اسکیت بچگانه سایز ثابت کاری کاملا اشتباه می باشد.

برای تعیین سایز پای کودک تنها کافی است سایز کفش معمولی که می پوشد را نگاه کنید و بر اساس آن بازه سایزبندی اسکیت کودک خودرا تعیین کنید.اما برای نوجوانان،جوانان و بزرگسالان این کار کمی تفاوت دارد. بزرگسالان می بایست بر اساس جدول تعیین سایز ابتدا طول پای خود را از پاشنه تا نوک بلندترین انگشتشان را به سانتی متر به دست اورده و سپس بر اساس جدول سایز خود را تعیین کنند

زیر شاخه ای از اسکیت سواری که بعد از خرید اسکیت می خواهید وارد آن شوید و در آن زمینه به ادامه فعالیت بپردازید نکته بعدی است که باید آن را هنگام خرید کفش اسکیت مدنظر قرار دهید.کودکان عمدتا برای شروع اسکیت سواری نیاز به یک اسکیت هارد ،نیمه هارد و یا سافت بسته به تشخیص مربی دارند.اگر قصد خرید اسکیت برای استفاده تفریحی درکوچه و خیابان را دارید پیشنهاد ما برای شما خرید اسکیت هارد یا نیمه هارد است چرا که این اسکیت محافط بسیار خوبی برای آسیب های احتمالی در کوچه و خیابان است و مانع از وارد شدن صدمات جدی به پای کودک شما می شود.گاها برخی از کودکان از سطح مبتدی به سطح حرفه ای وارد می شوند و لازم است تا اسکیتی متناسب با سبک آنها برایشان تهیه شود. همانطور که گفته شد کفش اسکیت بچگانه موجود در بازار حتی برای سطوح حرفه ای هم سایز متغییر هستند به عنوان مثال اسکیت سرعت "پاسندی" نمونه ای از انها می باشد که تا 3 سایز قابلیت تغییر دارد.بنابراین اگر فرزند شما در دوره ی کودکی میباشد و هنوز به دوره نوجوانی وارد نشده حتما برایش یک اسکیت با سایز متغییر تهیه کنید. نکته دیگری که باید توجه کنید این است که اسکیت های سرعت دارای ساق کوتاه و وزن سبک و چرخ ها و بلبرینگ های بسیار روان می باشند و باید دقیقا قالب پای فرزند شما باشند. کفش اسکیت های سطح فری استایل همانند همان اسکیت های بچگانه مبتدی که برای آموزش استفاده می شوند دارای ساق بلند بوده و به صورت هارد،نیمه هارد و یا سافت در بازار موجود می باشند.اسکیت های سبک اگرسیو فرم کلی شبیه به اسکیت های فری استایل دارند اما تفاوت های بنیادین زیادی دارند.به عنوان مثال فریم های اسکیت اگرسیو فوق العاده مقاوم و تقویت شده می باشد و به نسبت دارای حجم و عرض بیشتری می باشند . چرخ های اسکیت اگرسیو نیز از جنس های محکتم تری تولید شده تا بتوانند ضربه های ناشی از فرود را تحمل کرده و در مقابل حرکات نمایشی رو سطوح مختلف دچار سایش نشوند.

از دیگر نکاتی که هنگام خرید کفش اسکیت باید به آن توجه کنید ایمنی است. ایمنی هنگام اسکیت سواری به چند بخش تقسیم می شود:

ایمنی پا:کفش های اسکیت مرغوب داخل بوت خود دارای ضربه گیر در نواحی مختلف می باشند که باعث جذب ضربه و فشار های وارده می شوند. این اسکیت ها همچنین دارای جوراب داخلی بوده که باعث نگه داری پا داخل اسکیت در بهترین حالت و وضعیت و کمترین حد آسیب دیدگی می شود.اگر اسکیت شما جنس مرغوبی داشته باشد هنگام استفاده مانع هر گونه پیچیدگی مچ پا،خستگی تاندون ها ، درد کف پا و خستگی می شود. زانو بند محافظ دیگری است که از زانوی شما هنگام زمین خوردن محافظت می کند

ایمنی بالاتنه : برای حفاظت بیشتر از بالاتنه لازم است تا هنگام خرید اسکیت ست لوازم ایمنی را هم تهیه کنید که شامل مچ بند،کلاه،آرنج بند و گاها شورت محافظ می شود. این اقلام از نقاط حساس و اسیب پذیر شما هنگام زمین خوردن و سوانح محافظت می کند.

اسکیت بچگانه عمدتا با لوازم ایمنی ارائه می شود اما گاهی شرکت ها از اراده لوازم خودداری می کنند و لازم است تا خریدار ست لوازم ایمنی را همراه با کلاه( و در صورت نیاز با شورت ضربه گیر) جداگانه خریداری کند.اما اسکیت بزرگسال تماما بون لوازم ارائه می شود و لازم است تا تمامی لوازم را جداگانه خریداری کنید.

چس از خرید اسکیت لازم است تا نکاتی را چه هنگام استفاده و چه هنگام نگهداری رعایت کنید تا اسکیت شما عمر مفید بیشتری داشته باشد:

از رها کردن اسکیت در فضای عمومی خودداری کنید تا مانع سرقت آن شوید.

اسکیت را زیر افتاب یا باران رها نکنید چراکه به شدت آسیب می بیند و در مدت زمان کوتاهی باعث پوسیدگی و کج شدن و شل شدن اسکیت می شود.

بعد از هر بار استفاده داخل اسکیت را با اسپری های بوگیر تمیز کنید تا مانع رشد قارچ ها و بیماری ها شوید.

اسکیت های خودرا داخل کیف های مخصوص حمل کنید تا مانع بدفرم شدن و کج شدن آن شوید.

از قرض دادن اسکیت خود به دیگران خودداری کنید چرا که باعث انتقال بیماری های پوستی و کج شدن و گشاد شدن اسکیت می شود.

هنگام اسکیت سواری مراقب باشید تا بدنه اسکیت شما روی آسفالت کشیده نشود و از برخورد آن با موانع زبر و نوک تیز خودداری کنید.

بلبرینگ های اسکیت های خود را به طور دوره ای روغن کاری کنید و روغن اضافی را با دستمال پاک کنید تا مانع از جذب گرد و خاک شوید

 اگر در محیط هایی اسکیت می کنید که اسکیت شما کثیف می شود از شستن اسکیت خودداری کرده و فقط با دستمال کمی مرطوب آنرا تمیز کرده و تا استفاده بعدی در جای خشک نگه دارید.

اسکیت های برند و درجه یک اگر به درستی استفاده و نگه داری شوند در تمام طول عمر خود حتی یکبار هم نیاز به تعمییر نخواهند داشت اما اگر درصورتی که مشکلی برای اسکیت شما پیش آمد حتما به فروشنده مراجعه کرده و از او بخواهید که تعمیر کاری مجرب و قابل اعتماد به شما معرفی کند.

برخی اسکیت ها داری ضمانت می باشند و برخی هم به دلیل کیفیت بالایی که دارند برای جلوگیری از افزایش قیمت بیشتر آنها بدون ضمانت ارائه می شوند. داشتن یک ضمانت معتبر از خرج های احتمالی آینده جلوگیری می کند. بنابراین هنگام خرید اسکیت حتما از فروشنده ضمانت بخواهید.ضمانت های ارائه شده همراه با اسکیت ها اصولا شامل بوت اسکیت و فریم اسکیت می باشد اما این این نکته را بخاطر داشته باشید که ضمانت شامل اقلام مصرفی از جمله چرخ ،بلبرینگ و بست ها نمی باشد.

در آخر به شما پیشنهاد می کنیم تا از فروشگاه های معتبر اسکیت خود را تهیه کنید تا هم از بابت خرید جنس مرغوب خیالتان راحت باشد و هم در صورت نیاز بتوانید خدمات جانبی مناسب را دریافت کنید.

 

پرفروش ترین اسکیت ها

پربازدیدترین اسکیت ها