Top

اسکیت دخترانه

قیمت و خرید کفش اسکیت دخترانه

کفش اسکیت دخترانه معمولا به عنوان اسکیت تفریحی دسته‌بندی می‌شود، هرچند که مدل‌های اگرسیو هم در بین اسکیت‌های دخترانه به چشم می‌خورد. پیش از خرید اسکیت دخترانه، موارد زیر را در خرید خود لحاظ کنید.

راحتی پا در کفش اسکیت دخترانه

راحت بودن کفش اسکیت با جنس لایه‌های نرم داخل آن سنجیده می‌شود که به جوراب اسکیت معروف هستند. اگر این این جوراب‌ها کیفیت لازم را نداشته باشند، لذت اسکیت‌سواری به شدت تحت تأثیر قرار می‌گیرد. چنین مشکلی در بین کفش‌های اسکیت دخترانه بسیار ارزان قیمت و بی‌نام و نشان، شایع است.

اگر این ویژگی را جدی نگیرید و بدون توجه به آن، اقدام به خرید کفش اسکیت دخترانه کنید، ممکن است دفعات استفاده از اسکیت، از تعداد انگشتان دست هم فراتر نرود.

قیمت اسکیت دخترانه

قیمت اسکیت دخترانه تنوع خوبی دارد. بنابراین باید با توجه به نوع کاربرد اسکیت، قیمت را محدود کنید. مثلا برای استفاده‌های تفریحی، اسکیت دخترانه با قیمتی متوسط مناسب است؛ اما برای استفاده‌های مداوم و حرفه‌ای، باید دایره‌ی انتخاب خود را پیرامون برندهای معتبر قرار دهید.

اسکیت‌هایی با قابلیت تغییر اندازه

اگر رشد پاهای دختر شما، همچنان ادامه دارد، بهتر است در هنگام خرید اسکیت دخترانه در بین ویژگی‌های هر مدل، به دنبال قابلیت تغییر سایز بگردید. در این صورت، با رشد پای دختر شما، اسکیت بلااستفاده نمی‌شود و دختر شما می‌تواند برای زمان بیشتری از آن استفاده کند.

برای انتخاب بهترین اندازه، باید اسکیتی انتخاب کنید که حداقل اندازه‌ی آن، با سایز فعلیِ پای دختر شما، یکی باشد (یا نزدیک‌ترین اندازه به آن باشد). در چنین حالتی، طولانی‌ترین زمان استفاده از اسکیت رقم می‌خورد.

پوشیدن آسانِ کفش اسکیت دخترانه

سیستم قفل‌ها و بندهای کفش اسکیت، مدل‌های متنوعی دارد؛ اما برای اسکیت دخترانه، مدل‌هایی را پیشنهاد می‌کنیم که برای استفاده از آن، نیازی به کمک پدر و مادرها نباشد.

یک مدل از اسکیت دخترانه، بندهایی شبیه کفش‌های عادی دارد و با بَست (باکل) و تسمه، محکم می‌شود. این مدل، برای اسکیت‌های دخترانه، بسیار کاربرد دارد؛ چون استفاده از آن، بسیار آسان است و نیازی به کمک افراد دیگر ندارد. علاوه بر این، باعث استقامت و ایمنی پا در کفش اسکیت می‌شود.

در مدل دیگری، یک پیچ تنظیم وجود دارد که با چرخاندن آن، بندهای کفش اسکیت، تنگ‌تر می‌شوند. استفاده از این پیچ تنظیم به سادگی انجام می‌گیرد؛ اما ممکن است بندها پاره شوند.

وجود ترمز در اسکیت دخترانه

اگر اولین کفش اسکیت دخترانه را برای فرزند خود می‌خرید و دختر شما پیش از این، تجربه‌ی اسکیت‌سواری نداشته است، برای رعایت موارد ایمنی، بهتر است به وجود ترمز در اسکیت، دقت کنید. بخشی از لذت اسکیت، در سرعت آن است. پس برای اینکه این لذت، لطمه‌ای به سلامت فرزند شما وارد نکند، وسایل ایمنی از جمله ترمز اسکیت را در اولویت قرار دهید.